Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K) apie reguliuojamo aukščio ergonomiškus stalus

Kiek laiko galima dirbti stovint?

Būtina keisti poziciją (dirbti atsistojus, atsisėdusi, pajudėti). Keletą puikių patarimų galima rasti aprašyme apie darbo vietos ergonomiką. Rasite keletą vizualizacijų paaiškinančių kaip teisingai dirbti prie darbo stalo tiek atsisėdus, tiek atsistojus.

Ar ilgiau dirbant atsistojus pradeda skaudėti kojas? Ką reikėtų daryti, kad neskaudėtų kojas?

Taip. Labai. Jeigu dirbama atsitojus prie darbo stalo pastoviai. Bet kūnas po 5 darbo dienų pripranta. Dar reikėtų įvertinti ir savo fizinę būklę. Kiti kolegos dirba atsistoję net 4 valandas, o vėliau eina pajudėti. Norint, kad neskaudėtų kojas reikia keisti darbinę būseną: dirbti prie reguliuojamo aukščio stalo atsistojus 25%, dirbti atsisėdus – 50 %, pasivaikščioti ir pajudėti taip pat būtina iki 20% darbo laiko.

Kas kiek laiko reikia keisti darbo poziciją?

Pavyzdžiui tam, kad neužmigtumėte savo sėdimoje darbo vietoje turėtumėte nusistatyti 1 valandos darbo režimą. 50 min dirbkite (stovint, sėdint), 10 min (ilsėkitės, pakeiskite kažką, pasivaikščiokite, pasidarykite puodelį arbatos). Ir vėl sugrįžkite į savo darbo vietą.

Kokios gali kilti grėsmės jeigu dirbčiau stovėdamas prie darbo stalo stovėdamas visą dieną?

Problemos su kojų venomis. Kas per daug tas nesveika, todėl būtina keisti savo poziciją. Prie stalo galite dirbti atsisėdę, atsistoję. Darykite pertraukėles, pasivaikščiokite, atsiremkite ir neužmirškite kartais pasimankštinti.

Šio puikaus ergonomiško stalo panaudojimo galimybės:

  • Rašomasis stalas
  • Kompiuterinis stalas
  • Apvalus pietų stalas
  • vaikiškas stalas
  • mokyklinis stalas vaikui

Visoms šioms paskirtinms tikrai galima išnaudoti šio stalo ergonomines savybes ir pradėti dirbti patogiai prie ergonomiško stalo dirbant nežalojant savo sveikatos ir moderniai.

Kokia yra geriausia darbo kėdė? Kaip ją išsirinkti, kai pasiūla yra tokia didelė?

Gera kėdė turi savo kainą, nes ją reikia tinkamai suprojektuoti, parinkti geras ir kokybiškas medžiagas. Labai svarbu, kad kėdė tarnautų ilgai ir patikimai. Atkreipkite į savo kūno svorį, sudėjimą ir ūgį. Kėdės porankiai turėtų reguliuotis ir stumdytis į priekį, atgal ir į šonus. Atsisėdus į kėdę ir pilnai atsilošus įvertinkite ar neapvirsite, nes yra pasitaikęs ne vienas atvejis, kai kėdės konstrukcija prastai parinkta, apskaičiuota ir gali atsitikti tiesiog nelaimė (galite apvirsti), o taip neturėtų būti. Aišku tai yra aktualu tik pigesnėms kėdėms. Jeigu Jūsų tikslas nėra važinėtis darbo metu su savo kėda, tuomet pasirinkite, kad kėdė būtų be ratukų (taip bus daug patogiau dirbti ir tvirčiau sėdėsite savo darbo vietoje). Tikiu, kad Jūs pasirinksite kokybišką ir geriausią kėdę, nes rinktis yra ką.

Turite klausimų?

Reikia gero patarimo ir greito atsakymo?

+370 (676) 24010