Laminuota medžio drožlių plokštė (LMDP), MDF ir OSB medžio plokštės | Kuo jos skiriasi – TRUMPAI

Bandant išsiaiškinti skirtumus tarp medienos drožlių plokščių galima stipriai susipainioti. Netinkamai pasirinkus medžiagą galima gerokai suklysti, nes pastarųjų gaminių paskirtis yra labai skirtinga.

Žemiau trumpai aptarsime kokiu atveju kokias medžiagas geriausia naudoti. Medžio drožlių plokštės yra gaminamos iš medienos atliekų, kurios yra suklijuojamos klijais ar dervomis prie aukštų temperatūrų, bei suslegiamos.

Kuomet kaina yra svarbiau nei medžiagos striprumas ar išvaizda dažniausiai yra pasirenkami medžio drožlių plokščių gaminiai. Naudojant medžio drožlių plokščių stalviršius jų paviršiai dažniausiai yra dengiami skirtingais įvairiais medžio lukštais ar net dažomi įvairiausiomis spalvomis. Pagrindinis medžio drožlių plokščių trūkumas – sudrėkusi medžiaga plečiasi ir praranda savo tvirtumą, keičia savo spalvą dėl drėgmės, todėl būtina, kad šios medžiagos būtų padengtos dažais, kitu grundu arba medžio lukštu. Medžio drožlių plokštes nevertėtų naudoti lauke arba vietose, kur yra daug drėgmės (virtuvė, vonia, skalbykla ar kt.).

Medžio drožlių plokščių būna labai įvairių: MDP, MDF ar OSB.

 

MDF plokštės

MDF plokštės (angl. Medium Density Fiberboard) gaminamos iš smulkaus medienos pluošto (ar net dulkių), kuris suspaudžiamas ir suklijuojamas iš medienos drožlių atliekų. Iš MDF dažniausiai yra gaminami baldai, lentynos, spintelės.

MDF plokštės

 

OSB plokštės

OSB plokštė (angl. Oriented Strand Board) yra gaminama iš didelių medienos atplaišų. Šios plokštės yra suklijuojamos tarpusavyje jas klijuojant sluoksniais. Ypatinga šių plokščių klijavimo technologija suteikia joms išskirtinį stiprumą.

OSB plokštės

 

MD plokštės

MD plokštės – tai medžio drožlių plokštės gaminamos iš smulkaus medienos pluošto, kuris suspaudžiamas ir suklijuojamas. Iš MD dažniausiai yra gaminamos lentynos ir kiti baldiniai gaminiai.

OSB plokštės

 

LMDP plokštės stalviršiai

LMDP stalviršiai tai optimaliausias sprendimas norint pasigaminti gerą baldą ar stalviršį už pigiausią kainą ir pakankamą optimaliausią kokybę.

LMDP plokštės naudojamos stalviršiams

LMDP – tai laminuota medžio drožlių plokštė, kuri gamybos metu iš išorės yra apklijuojama laminatu. Iš laminuotos medžio drožlių plokštės gali būti gaminami virtuvės baldai, salono baldai, miegamojo baldai, bei stalviršiai. LMDP gaminių kraštai turėtų būti užsandarinami norint, kad pastarieji gaminiai neišsipūstų (nuo drėgmės).

Laminatas – tai popierius, kuris yra išmirkomas dervoje. Pats galutinis produktas, laminatas, nėra laidus drėgmei, atsparus aukštesnei temperatūrai, riebalams, bei kai kuriems cheminiams valikliams.

Šiuo metu laminuota medžio drožlių plokštė (LMDP) yra populiariausia medžiaga baldų gamybai (dėl jos esamų išskirtinių savybių ir mažos kainos).

 

LMDP – tai puikus kokybės ir kainos santykis!

 

Taigi pats pigiausias stalviršis LMDP stalviršis gali būti įvairių spalvų, bei išvaizdos. Pateiksime keletą stalviršių pavyzdžių, kuriuos galima įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje:

Stalviršių išmatavimai ir kainininkas
Eil.Nr. Aprašymas Išmatavimai Kaina, EUR
1 LMDP stalviršis
2 LMDP stalviršis
3 LMDP stalviršis
4 Baldinio linoleumo stalviršis
5 Baldinio linoleumo stalviršis
6 Baldinio linoleumo stalviršis
7 HPL stalviršis
8 HPL stalviršis
9 HPL stalviršis

 

Turite klausimų?

Reikia gero patarimo ir greito atsakymo?

+370 (676) 24010